Montessori pomůcky

Montessori pomůcky

 Stejně jako celá metoda Montessori, tak i všechny pomůcky jsou dílem paní Marie Montessori. Při vymýšlení a vývoji materiálu je kladen důraz na to, aby vzbuzoval dětskou zvědavost a pomůcky měly vzdělávací charakter.

Montessori pomůcky jsou takové „učebnice“, u kterých si dítko může vše vyzkoušet na vlastní kůži, může si daný koncept „osahat“. Edukativní hodnota každé pomůcky je velmi hluboká. Každá pomůcka izoluje jednu kvalitativní vlastnost a tím usnadňuje dítěti její zvládnutí. Pomůcky seznamují děti s barvami, zvuky, hudbou, základy budoucí školní výuky, jako je počítání, čtení a psaní, ale také se složitějšími věcmi, které často nechápou či neumí ani někteří dospělí.

 

Hračky

Díky své velmi silné estetické kvalitě dítko doslova přitahují. Kvalita materiálu často přímo vybízí k tomu, aby se s pomůckou zacházelo jemně, opatrně, s úctou a zodpovědností. Materiál je konstruován tak, aby dítě samo poznalo, pokud udělá chybu. Dítko okamžitě zná výsledek, opravuje se samo. U složitějšího materiálu pak pomáhají získané zkušenosti a poznatky. Tím se učí analytickému myšlení a samostatnému řešení problémů.

 

 

A kde můžete pomůcky sehnat? Nabízíme několik zajímavých odkazu na eshopy. 

http://montessorihracky.cz/cs
http://www.agatinsvet.cz/
http://mandala-montessori.eu
http://www.montessori-eshop.cz
http://www.material-montessori.cz/

 

Také je k dispozici zajímavá nabídka publikací. 
Nabízíme několik zajímavých tipů ...

Jak vychovat  Objevování Od dětství   Metoda Montessori


Jazyk

Česky

Kontakt