V těchto médiích

Ústecký deník.cz

YMCA v Ústí oslavila 15. narozeniny

YMCA v tomto roce oslavuje 15 let od svého vzniku. Autor: archiv YMCA

27.12.2013 17:01

Krásné Březno - Členové a spolupracovníci křesťanského sdružení navštívili nové prostory lezeckého centra.

Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA v tomto roce oslavuje 15 let od svého vzniku v roce 1998. K této slavnostní příležitosti uspořádalo akci pro své členy, partnery a spolupracovníky v prostorách klubu Doma.

Koncert Ten Singu

„Členové a spolupracovníci, kteří v YMCA působili a zanechali v ní pozitivní stopy, měli možnost navštívit nové prostory lezeckého centra a strávit příjemný podvečer, jehož součástí byl také koncert Ten Singu.", říká Pavel Hušek jr., ředitel YMCA v Ústí nad Labem.

Dobrá spolupráce

S klubem Doma music pub YMCA spolupracuje už několik měsíců. Sem také přestěhovala své Lezecké centrum z Krásného Března a začaly zde též fungovat další aktivity pro děti a mládež, jako např. Španělský klub, hudební kapely Ten Sing a další.

Autor: Redakce

Zdroj:  http://ustecky.denik.cz/nazory_region/ymca-v-usti-oslavila-15-narozeniny-20131227.html

 

Proglas.cz

Ústí nad Labem: koncert Vánoční úsměvy

Datum vložení: 3. 12. 2013, 11:34

Autor: Dom

Rubrika: Pozvánky

 

Křesťanské sdružení mladých YMCA pořádá ve čtvrtek (5.12.) od 18 hodin v Císařském sále  Muzea města Ústí nad Labem adventní koncert s názvem Vánoční úsměvy. V rámci tohoto netradičního večera se známými i méně známými umělci z města se zde za klavírního doprovodu Vladimira Goncharova  představí operní pěvkyně Inna Davidenko. Osobitou atmosféru známých i méně známých skladeb doprovodí scénický a baletní tanec i s překvapením.

Zdroj: http://zpravy.proglas.cz/detail-clanku/usti-nad-labem-koncert-vanocni-usmevy.html


 

 

5plus2.cz

Pepa Nos zazpívá v Ústí

13. 9. 2013, 9:48  |  kultura  |  Ústecko, Děčínsko, Litoměřicko

ÚSTÍ NAD LABEM - Sdružení YMCA v Ústí nad Labem pořádá v sobotu od 17 hodin v atriu Lezeckého centra YMCA v Krásném Březně koncert ojedinělého a svérázného písničkáře Pepy Nose. Do krajského města přijede do dvouleté přestávce.

Josef Pepa Nos potěší svým zpěvem malé i velké.
"Zpěvák do Ústí přijede po dvou letech. Jeho poslední koncert se setkal s pozitivními ohlasy, proto všechny srdečně zveme na tento neopakovatelný zážitek," řekla Jana Burešová, organizátorka koncertu a koordinátorka Lezeckého centra YMCA.

Josef Pepa Nos se kromě zpěvu věnuje herectví. Je to také bývalý disident, iniciátor festivalu Krylonoce a v neposlední řadě učitel jógy.

Vstupné pro dospělého na koncert je 85 korun a 65 korun pro děti a seniory nad 65 let. Na předprodejním místě v Informačním centru města Ústí na Mírovém náměstí jsou pak vstupenky levnější: 65/45 korun.

Autor: Vít Hnízdil

Zdroj: http://usti-nad-labem.5plus2.cz/34537/pepa-nos-zazpiva-v-sti

 

Litoměřicko24.cz

Ústecké děti pojedou s německými vrstevníky do Krkonoš

ÚSTÍ NAD LABEM – Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA pořádá pro děti ve věku 10 až 15 let prázdninový kemp v Krkonoších, v termínu od 28. 7. do 2. 8. 2013. Zájemci o poslední volná místa a další informace se mohou ozvat na e-mailu: usti@ymca.cz nebo tel.: 734 522 977. 

„Na přelomu srpna se skupina českých dětí vypraví na společný kemp se stejně starou skupinu dětí ze saského Heidenau. V následujících šesti dnech pak budou podnikat výlety do Krkonoš i blízkého okolí, hrát různé hry nebo lézt v okolních pískovcových skalách. Letošní kemp je pokračováním naší dlouholeté úspěšné spolupráce s partnerskou organizací z Heidenau a díky finanční podpoře německé nadace je cena pro všechny účastníky velmi příznivá“ dodává Jan Bartoníček z YMCA, který je českým vedoucím na kempu.
————————————————————————————–
Autor: Pavel Hušek jr., ředitel sdružení YMCA v Ústí nad Labem

Zdroj: http://www.litomericko24.cz/2013/07/04/ustecke-deti-pojedou-s-nemeckymi-vrstevniky-do-krkonos/


 

Klíše: Nevíte, co s dětmi o prázdninách? YMCA pořádá miniškolku

Baby club YMCA připravil pro rodiče a jejich děti zajímavou službu v podobě miniškolky po celou dobu letních prázdnin, od července do srpna, ve všední dny od 9 do 15 hod. Program může dobře pomoci dětem před nástupem do jeslí či mateřské školy, aby si zvykly na dětský kolektiv. Program bude probíhat v Mateřském centru Baby club na Klíši od 10. 7. do 31. 8. 2012 a je určena pro děti ve věku od 2 do 6 let. Cena: 9.00 - 12.00 hod. - 150,- Kč, 9.00 - 15.00 hod. 300,- Kč. Objednávky na tel. čísle  739 633 524 den předem. (red - Ústecký deník 9.7.2012)Mladá fronta DNES - severní Čechy - 14. července 2010

YMCA na obnovu kláštera v Ústí vybrala během roku 5 tisíc


Léta plánovaná obnova zahrady ústeckého dominikánského kláštera se zřejmě potáhne dlouho. Z veřejné sbírky, kterou od roku 2003 každoročně pořádá občanské sdružení YMCA, se dosud podařilo nashromáždit jenom něco přes 55 tisíc korun. Zapotřebí by přitom bylo asi 1,5milionu. Výtěžek z loňského ročníku sbírky se přepočítával včera, celkem činil 5 223 korun. „Skleněná kasa byla instalována v rámci veřejných akcí, které pořádala YMCA v celém areálu kláštera," uvedl Pavel Hušek, mluvčí YMCA.

Před dvěma lety se YMCA snažila získat na zahradu příspěvek z evropských fondů, to se ale nepodařilo, výraznější finanční dary se zatím daří získávat jen od některých místních firem. Tyto peníze jdou ale do údržby. „Stále ale máme zájem zahradu pro veřejnost otevřít, podobné místo zatím v Ústí chybí. Už nyní tu pořádáme řadu společenských akcí, funguje tu také dětský koutek," popsal Hušek.
Autor: (lch)

 

Ústecký deník

Do kasičky na klášterní zahradu lidé přispěli pěti tisíci


Kasička byla otevřena, peníze přepočítány. Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA včera otevřelo skleněnou kasu Veřejné sbírky pro obnovu své klášterní zahrady. Bylo v ní více než pět tisíc korun.
Autor:Martin Klimeš

 

Ústecký deník

Otvírání kasičky a přepočet příspěvků za rok 2009


Sedmý ročník sbírky byl vyhlášen vrámci adventních koncertů v minulém roce a skleněná kasa byla instalována na veřejných akcí, které pořádala YMCA v celém areálu Dominikánského kláštera, jak v kostele sv. Vojtěcha, tak i v klášterní zahradě, kde se konal benefiční koncert The Boom & orchestra. Celkem přes 55 tisíc.
Výtěžek Veřejné sbírky za rok 2009 činí 5 223 korun. V uplynulých šesti ročnících lidé přispěli celkem 55 562,50 Kč.
Příspěvky z kasy nyní YMCA přesune na veřejné konto, na které lidé také mohou posílat své příspěvky. „V roce 2012 pak peníze vybereme a využijeme na to, co bude v zahradě aktuálně potřeba," vysvětlil ředitel sdružení Filip Hušek.
Kulturní památka Dominikánský klášter, zahrada a kostel sv. Vojtěcha jak ho známe dnes, jsou dílem přestavby v 18. století, barokního stavitele a mistra Octavia Broggia.
Plánovaná obnova zahrady Dominikánského kláštera vychází především z barokních představ a rázu celého objektu.

Přehled sbírek na zahradu od roku 2003
V uplynulých sbírkách na obnovu klášterní zahrady Ústečané v období let 2003 - 2010 přispěli:
- 2003 - 2 726,50 Kč
- 2004 - 12 085,50 Kč
- 2005 - 16 042 Kč
- 2006 - 9 300 Kč
- 2007 - 6 000 Kč
- 2008 - 4 185,50 Kč
- 2009 - 5 223 Kč
Celkem: 55.562,50 Kč

Pokud by se podařilo získat částku 1 500 000 Kč, ráz zahrady byl získal novou tvář, opravila by se ohradní zeď, bylo by možné tam situovat malou kašnu a zahradu zrevitalizovat pro přístup návštěvníků jako místa oázy klidu a odpočinku uprostřed města. „Plánovaný projekt ale dnes již není příliš reálný. Musel by být výrazně přepracován," litoval při otvírání kasy Filip Hušek. Plány změnilo obchodní centrum Forum, které se zahradou sousedí. Dle jednání se otevírá možnost zpřístupnit veřejnosti zahradu branou od centra města. Zatím je zahrada od jara do podzimu přístupná přes chodbu kláštera. Navštěvují ji především maminky s dětmi, které mohou využívat dětský koutek. „Bylo by pěkné trvale otevřít v centru města klidný kout pro lidi," těšila se Ústečanka Jarmila Kopecká.
Autor: Karel Pech

 

PRAHA (Econnect) 29. ledna 2010

Pohádka bude pořádat Minijesličky

Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA - Mateřské centrum Pohádka připravuje Minijesličky pro děti rodičů na mateřské dovolené i pracujících. Minijesličky budou probíhat vždy od pondělí do pátku mezi 8:00 - 11:00 v prostorách MC Pohádka a jsou určeny pro děti od 1 roku do 4 let.

„Nabízíme individuální přístup, odborně školený personál, denně speciální program se zaměřením na hudební, tělesnou, výtvarnou a mravní výchovu dle věku dítěte. Minijesličky jsou vhodnou přípravou, takovým prvním krokem na zařazení do kolektivu (jesle, MŠ). Preferujeme menší kolektiv dětí, max. 12," vysvětluje Alena Hechterová koordinátorka MC Pohádka.

Do programu je zařazen za příznivého počasí i krátký pobyt venku na klášterní zahradě v dětském koutku ROLNIČKA. Cena Minijesliček je 150 Kč/den, pro členy je sleva YMCA 50,- Kč. Nutno předem objednat u koordinátorky programu, počet míst je kapacitně omezen, cca na 12 míst.

Mateřské centrum POHÁDKA je členem sítě Mateřských center v České republice. Je určeno pro děti již od 6 týdnů do 6 let. Podporujeme prioritně roli rodiny, kde otec a matka žijí v láskyplném vztahu a kde jsou děti vychovávány k úctě, poslušnosti a v příjemném prostředí domova.Věnujeme se péči o dítě v úzké spolupráci s rodiči. Všechny aktivity, které nabízíme, rozvíjí individuální schopnosti dítěte a prohlubují citový vztah mezi rodiči a jejich dětmi. Rodiče se mohou zúčastňovat různých programů mateřského centra, či se aktivně podílet na jejich vytváření.

 

 

Ústecký deník - 28.1.2010

Za jedničky mohou děti jít na horolezeckou stěnu zdarma

Krásné Březno - Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA - Lezecké a zábavné centrum zve zdarma na lezeckou stěnu všechny děti, které přinesou vysvědčení se samými jedničkami. Akce platí od tohoto pátku, tj. 29. ledna, až do pátku 5. února letošního roku.
Lezení na umělé stěně bude pro malé i velké vždy od 15.00 do 18.00 hodin od úterý do pátku.
Zkrátka nepřijdou ani ti, co se se samými jedničkami nebudou moci pochlubit. Když budou mít na vysvědčení alespoň průměr známek do 2,00, mohou využít 50% slevu na lezení na horolezeckých stěnách. Ostatní mohou přijít si zalézt již od 20 korun za hodinu na cvičnou stěnu tzv. boulder nebo na devítimetrovou skálu, která stojí na hodinu 130 korun i s instruktorem. Na jarní prázdniny se pak připravuje akce Na laně. Lezecké kroužky pro děti od pěti let fungují každé úterý a čtvrtek. Přihlásit se je možné na e-mailu: stena@ymca.cz nebo přímo v Lezeckém centru YMCA

 

Deník PRÁVO (rup) - Severní Čechy - str. 10 - 10.12.2009

ADVENTNÍ KONCERTY TÁHNOU

Foto popis| Benefiční adventní koncerty pořádané v tento vánoční čas v ústeckém kostele sv. Vojtěcha mají velký úspěch. Na již třetí adventní neděli je připraveno Severočeské smyčcové kvinteto s tradičními koledami a pastorely a také s výběrem ze skladeb klasiků J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G. Pucciniho, G. Gerschwina a dalších velikánů. Výtěžek koncertu podpoří obnovu Klášterní zahrady, kterou má ústecká YMCA dlouhodobě ve správě. Ve stejný den proběhne v Severočeském divadle opery a baletu Vánoční koncert Ústeckého dětského sboru.

 

Ústecký deník - 8.10.2009

Ústí ztratilo pohled na dvě historické památky

Ústí nad Labem - David a Goliáš. Vedle nízké zdi zahrady Dominikánského kláštera se tyčí vysoká stavba dokončovaného obchodního centra Forum. Pomyslná architektonická srážka dvou oddělených světů. K tomu zmizel pohled na sousední kostel. Část obchodního komplexu Forum je vklíněná mezi dva kostely. Vystupuje přitom do popředí a kostely tak zastiňuje. Vzhled objektu by navíc zapadl spíše do průmyslové zóny než k historickým památkám.

Není vidět na kostel

Filip Hušek, ředitel křesťanského sdružení mladých lidí YMCA a správce areálu Dominikánského kláštera ukazuje na zeď oddělující zahradu a zbrusu nové obchodní centrum. „Zmizel průhled na kostel se šikmou věží," odevzdaně medituje nad sousedícím budoucím zábavním centrem. „To není pravda. Podívejte se třeba do územního plánu města z roku 1750 a uvidíte, že prostor kolem kostela se šikmou věží byl vždy zastavěný," oponuje projektový manažer OC Forum Petr Hoffmann. Pravda je taková, že oba objekty jsou v těsné blízkosti a jejich sousedství vyvolává u běžných obyvatel smíšené pocity. Kolemjdoucí Aleš Dvořák kroutí nad stavbou hlavou. „Nejsem Ústečan, ale hned na první pohled vidím, že ta stavba sem nepatří," myslí si o Foru. Zdá se, že mezi představiteli obou stran panují napjaté vztahy. Hušek si stěžuje na zvýšený chodník nového komplexu. Ten totiž těsně přiléhá ke zdi zahrady kláštera. „Teď se k nám každý hravě dostane," obává se.

 

Ústecký deník, Autor: Petr Sochůrek - 31.8.2009 11:48

Bohoslužba pod širým nebem přilákala desítky lidí

Ústí nad Labem - Ekumenická bohoslužba se konala v zahradě Dominikánského kláštera. Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA spolu s ústeckými církvemi uspořádala ekumenickou bohoslužbu v zahradě Dominikánského kláštera. Bohoslužbu sloužili představitelé ústeckých církví. Se svými písněmi vystoupila také kapela Církve Bratrské.

Ustecko24.cz - 3.2.09: Sbírka YMCA přinesla další peníze pro klášterní zahradu

Ústecký deník - 3.2.09: Sbírka by na klášterní zahradu vydělala 1,5 milionu za 374 let "Ústí nad Labem/ Mírným zklamáním skončilo včera otevření skleněné kasy 6. veřejné sbírky pro zpřístupnění klášterní zahrady ústeckého kláštera dominikánů. „Loni jsme vybrali 6 tisíc, letos by to mohlo být o 500 více," soudil Pavel Hušek z YMCA před otevřením kasy. Po spočítání výtěžku se ale ukázalo, že je to „jen" 4.185,50 Kč. Celkem za 6 let sbírka přinesla 50.339,50 Kč. Jít to však dál tímto tempem, získá sdružení YMCA potřebných 1,5 milionu na zahradu za zhruba 374 let. „Někomu snad připadá divné, že pořádáme sbírku 6 let, a na zahradě se nic neděje. Peníze využíváme na její běžnou údržbu, rozhodli jsme se ale zažádat o grant od evropských fondů. Můžeme tak získat najednou velkou částku," vysvětlil Pavel Hušek. Kulturní památka Dominikánský klášter, zahrada a kostel sv. Vojtěcha jak ho známe, jsou dílem přestavby v 18. století, barokního stavitele a mistra Octavia Broggia. (dts)"

Ústecký deník - 30.12.08: Sdružení YMCA vydalo hodnotnou barevnou publikaci k výstavě o TGM "Ústí nad Labem/ Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA v těchto dnech vydává svou třetí publikaci, tentokrát zaměřenou na osobnost T. G. Masaryka a uskutečněnou výstavu v kostele sv. Vojtěcha. Prvních 200 výtisků je pro zájemce zdarma. Získat je mohou od pondělí 5. 1. v Dominikánském klášteře. Publikace je složena z psaného textu, dobových fotografií a historických dat ze života T. G. Masaryka, jeho rodiny a politického i společenského života. Publikace byla finančně podpořena statutárním městem Ústí nad Labem ze zdrojů EU programu Mládež v akci a prostřednictvím České národní agentury Mládež. (soch)"

Ustecko24.cz - 15.12.08: Předvánočních vystoupení Broučků
Econnect - 4.12.08: YMCA hostí UFO
Econnect - 27.11.08: YMCA zahájila výstavu T. G. Masarykovi
Ústecký deník - 15.8.08: Klášterní zahrada zřejmě získá novou bránu 
ČRo Sever  - 5. 6. 08: odstartovala sbírka na opravu Dominikánského kláštera 


Jazyk

Česky

Kontakt