tensingTen Sing

Scházíme se každý pátek v prostorách NZDM Orion!

Taneční skupinaZkoušky pro kapely začínají od 15 hod.
Od 17 hod pak taneční soubor.

Rád zpíváš, tančíš nebo hraješ divadlo? Tak přijď mězi nás ;)

Náš vedoucí: Robert Jeremiáš


A co je to vlastně ten Ten Sing?

Ten Sing (TS) je zkratka pro "teenagers singing", což se do češtiny překládá jako zpívání náctiletých, "týnejdžrů". Zkrátka Ten Sing je pro všechny mladé lidi ve věku od 13 do 20 let (ale i starší, záleží to na tom, jak se kdo starý cítí)

A co vlastně děláme?

Scházíme se pravidelně (aspoň) jednou týdně a děláme co nás baví - tedy zpíváme, hrajeme v kapele, tančíme, připravujeme drama, zamýšlíme se nad zajímavými tématy, ale také spolu prostě popovídáme, či občas zahrajeme nějaké veselé hry nebo si zasportujeme :) Snažíme se být co nejlepší a postupně se zlepšovat a učit se nové věci. Stále však zůstáváme na rovině amaterů - ovšem velmi nadšených amaterů =)

To však není vše!!

Také jezdíme na společné víkendové akce, výlety, účastníme se tensingového Festivalu, koncertů Gospel Night, v létě jezdíme na tensingový tábor (TSCZ) a také pořádáme vlastní koncerty a vystoupení. Spolupracujeme s tensingáři po celé naší republice i s tensingáři ze zahraničí (Slovensko, Norsko, Německo, Anglie, Lotyšsko, Ukrajina i jinde).

Grupa


Jak funguje Ten Sing?

Každá skupina má od 5 do 100 členů a vede ji tensingová rada s vedoucími.
V TenSingu by se měla rozvíjet celá osobnost - tělo, duch i duše. Ideje TenSingu se mohou vyjádřit pomocí tří "K":
Kultura - vedoucí TS dělají vše tak, aby vyšli vstříc kultuře mladých lidí (v praxi si TS vedou sami teenageři) 
Kreativita - všechno je v TS koncipováno tak, aby byli náctiletí co nejméně pasivní. 
Kristus - TS je otevřený pro všechny - jak pro věřící, tak i pro nevěřící. Obě skupiny pojí zapálení pro věc, kterou spolu dělají - Ten Sing.

 

Historie TS

Poprvé TenSing založil kněz Kjell Gronner v roce 1967 v Bergenu v Norsku. TenSing není výsledkem hlubokomyslných uváh, byl to výsledek hledání nových cest pro přiblížení Evangelia mladým lidem. Po roce 1967 začal prudký rozvoj TS v Norsku. V osmdesátých letech, okolo roku 1985, se začíná Tensing pomalu říšit i do ostatních evropských zemí. V současnosti je jenom v Norsku okolo 200 TenSingových skupin a v ostatních zemích je jich ještě minimálně jedenkrát tolik. Jeden z důvodu pro tento prudký rozvoj je aktivita TenSingu Norsko, který jezdí po různých evropských i asijských zemích již téměř 15 let. Další prudký rozvoj TS v Evropě byl zaznamenán po pádů železné opony v roce 1989, tehdy se dostal tensing i do České republiky. Tensing v ČR funguje nyní v násldujících městech: Brno, Černilov, Hrubá Vrbka, Krnov, Mělník, Orlová, Ostrava, Praha, Vrchlabí.

Info o skvělé tensingové skupině Ústí z roku 2013 na http://usti.tensing.cz/
Díky, byli jste skvělí!


 

 


Jazyk

Česky

Kontakt